معرفی گل مناسب برای کافه

معرفی گل مناسب برای کافه

در این مقاله قصد داریم تا گل مناسب برای کافه و تزئین آن را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

با نگاه کردن به قسمت‌های مختلف شهر می‌توانید انواع و اقسام کافه‌ها را مشاهده کنید.2615 این مکان‌­ها در گذشته تنها برای نوشیدن و خوردن غذا بود، اما اکنون به مکان‌هایی تبدیل شده‌اند که افراد بتوانند در آن احساس آرامش کنند و کمی از روزمرگی‌ها به دور باشند. با استفاده از گل مناسب برای کافه می‌توان به زیبایی این مکان‌ها اضافه کرد. به کارگیری گل‌های طبیعی در کافی‌شاپ‌ها می‌تواند باعث آشتی افراد با طبیعت شود و از زیبایی آن لذت ببرند.1F490 تصور کنید در محیطی پر از گل‌های زیبا و طبیعی به غذا خوردن و نوشیدن اقدام می‌کنید، بدون شک حسی که در آنجا خواهید‌ داشت، به هیچ عنوان با مکان‌های دیگر قابل مقایسه نیست.1F60C1F44C

اهمیت گل آرایی برای کافه 

تحقیقات زیادی در مورد اهمیت گل برای کافه انجام شده‌ است. یکی از این تحقیقات نشان می‌دهد که گل مناسب برای کافه، می‌تواند آرامش را به افراد حاضر در کافه القا کند و رفتار آن‌ها به بهترین وجه تغییر دهد. حتی تزیین کافه باعث ‌می‌شود که مشتریان، کارکنان و … رفتار بهتری با یکدیگر داشته‌ باشند.
در واقع مشتریان و کارفرما کافه‌ای که آرام و بدون تنش باشد را ترجیح می‌دهند. اهمیت وجود گل کافه از هیچکس پوشیده نیست.
زیرا گل‌آرایی می‌تواند علاوه بر زیبایی، محیط اطراف را از آلودگی‌های محیطی تمیز کند و هوای تمیز‌تری را افراد استشمام کنند.
انتخاب گل مناسب برای کافه و به کارگیری سلیقه و مشورت گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی کافه و حس درون آن داشته‌ب اشد.
این کار باعث خواهد‌شد که مشتریان رضایت بیشتری از شما و محیط کافه داشته باشند، رضایت آن‌ها بسیار مهم است.2728

کافه با فضای سبز

بهترین گل‌ها برای تزیین کافه

همانطور که بیان کردیم برای ایجاد فضایی آرام و دلنشین برای کافه می‌توان از گل استفاده کرد.1F338
اما باید دقت داشته‌باشید که شاید هر گلی مناسب کافه نباشد، بعضی از گل‌ها از هر نظر مناسب هستند تا برای کافه استفاده شوند.
بهترین گل برای افتتاحیه کافه و تزئین آن را در مجموعه زیر معرفی کرده‌ایم.1F609

ارکیده

شاید بهترین گل برای کافه، گل ارکیده باشد.1F33A این گل‌ها از نظر ظاهر بسیار شیک و خاص هستند و رنگ‌بندی متنوعی نیز دارند. همین ظاهر خاص و متفاوت گل ارکیده باعث شده‌ است که بسیاری از صاحبان کافه گل ارکیده را برای طراحی انتخاب کنند.
مشتریان نیز بدون شک با دیدن این گل زیبا جذب آن می‌شوند. در نتیجه ارکیده می‌تواند یک گل مناسب برای کافه باشد.

گل ارکیده در رنگ‌های مختلف

 کالاتیا

این گیاه که با نام گورخری نیز شناخته می‌شود یکی از بهترین گزینه‌های برای تزیین کافه می‌باشد.1F33F کالاتیا از نظر زیبایی هیچ چیزی کم ندارد زیرا به نور کمی احتیاج داشته و به همین سبب می‌توان آن را در هر قسمتی از کافه قرار داد.
همچنین نگهداری از این گل کافه بسیار راحت و آسان است.

 کالاتیا

 

 چمچه ای

گل چمچه ای، یک گل مناسب برای کافه به شمار می‌رود.1F331این گل برگ‌های سبز و گل‌های سفیدی دارد که باعث زیبایی بیشتر آن شده‌ است. گل چمچه ای شرایط نگهداری بسیار آسانی دارد به همین سبب می‌توان آن را برای تزیین کافه استفاده‌ کرد.

گل چمچه ای

بونسای

یکی از خاص‌ترین و زیباترین گل برای هدیه جهت افتتاحیه کافه بونسای می‌باشد.1F333 این درختچه‌های کوچک و زیبا که کوچک شده‌ درختان طبیعی هستند، می‌توانند مشتریان را شگفت زده و جذب خود کنند. اگر می‌خواهید گل برای کافه را انتخاب کنید می‌توانید، خرید درختچه‌های آپارتمانی نظیر بونسای را انجام دهید.
دقت داشته باشید که بونسای را حتما در مرطوب‎ترین قسمت کافه یا رستوران قرار دهید تا بتواند زیبایی خود را حفظ کند.

 بونسای

رشته مروارید

گل مناسب برای کافه را می‌توان گل رشته مرواریدی نیز قرار داد. این گل با داشتن برگ‌هایی سبز رنگ و به شکل مروارید می‌تواند زیبایی چشم نوازی را برای کافه‌ شما به وجود آورد. به نظر می‌رسد که این مروارید‌های سبز رنگ با نخ به‌هم متصل و آویزان شده‌اند.

گل رشته مرواریدی

ایده‌های خاص برای تزیین کافه با گل

انتخاب گل مناسب برای کافه اهمیت زیادی دارد اما نباید از نحوه‌ تزیین آن غافل شوید. افراد با سلیقه حتی می‌توانند با ساده‌ترین گل‌ها، کافه خود را به زیبایی تزیین کنند و باعث جذب مشتری شوند.
اگر شما سلیقه‌ لازم را در این امر به کار نبرید، ممکن است نتوانید حتی با گران قیمت‌ترین گل‌ها نیز دکوراسیونی شیک و زیبا طراحی کنید.
در این قسمت چند ایده زیبا و خاص را برای شما بازگو می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید یک کافه گل زیبا و شیک داشته باشید.1F44C

✨ تزیین میز

یکی از ابتدایی‌ترین ایده‌های برای تزیین گل کافه، قرار دادن گل و گلدان روی‌میز سرو مشتریان می‌باشد. البته همین کار نیز می‌تواند با ترکیبات مختلف زیبایی چشم نوازی داشته‌باشد.

تزیین میز کافه با گل

✨ تزیین ورودی کافه

تزیین ورودی کافه با گل‌ها و یا قرار دادن آن‌ها روی پایه می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته‌ باشد. همچنین تزيين گل برای افتتاحیه کافه نیزاهمیت زیادی دارد زیرا در نگاه اول افراد ورودی کافه را می‌بینند و به سمت آن کشیده می‌شوند.

 

تزیین ورودی کافه

✨ تزیین سقف

شاید کمتر کسی به تزیین و گل آرایی سقف دقت کرده‌ باشد. در صورتی که یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای تزیین کافه، سقف آن می‌باشد. گل مناسب برای کافه را از سقف آویزان کنید تا بتوانید طراحی خاصی را برای کافه خود داشته‌ باشید.

 

تزيين سقف کافه

✨ استفاده از گلدان معلق

یکی از ایده‌های خاص و شیک برای گل‌آرایی و تزیین کافه می‌تواند استفاده از گلدان‌های معلق باشد. گل برای کافه و تزیین آن به شکل خاص می‌تواند بهترین نتیجه را برای کارفرما داشته‌باشد.  از انواع گلدان می‌توان در محیط داخل کافه استفاده کرد.

گلدان معلق

✨ استند گل

استفاده از استند گل کافه نیز می‌تواند برای طراحی آن بسیار مناسب باشد. استند‌های موجود در بازار در رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی هستند که می‌تواند با سلیقه و فضای موجود بهترین آن را انتخاب کنید.

استند گل

✨ تزیین دیوار

یکی از ایده‌های خاص برای تزیین گل کافه، تزیین یک دیوار به طور کامل با گل است. زیبایی دیوار سبز به شدت شگفت‌انگیز است.

تزيين دیوار با گل

مزایای استفاده از گل برای کافه

در حال حاضر با رفتن به کافی‌شاپ‌ها می‌توانید انواع و اقسام گل‌ها را در آنجا مشاهده کنید. صاحب کافه‌ای که از گل برای تزیین کافه خود استفاده می‌کند از مزایای بیشمار آن آگاه است. بهتر است شما نیز برخی از این مزیت‌ها را بشناسید.

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای استفاده از گل مناسب برای کافه، زیبایی بخشیدن به محیط می‌باشد.1F60Dداشتن دکوراسیونی خاص و زیبا با استفاده از گل می‌تواند باعث جذب مشتری شود. طراحی دکوراسیون داخلی کافه و رستوران به وسیله‌ گل می‌تواند زیبایی آن را دو چندان کند.
آرامش بخشیدن به افراد حاضر در کافی‌شاپ از دیگر مزایای انتخاب گل کافه می‌باشد. افراد گل را با احساس آرامش می‌شناسند و به خوبی آگاه هستند که حضور آن در هر محیطی می‌تواند این حس را به افراد ببخشد.

یکی‌دیگر از مزیت‌های مهم گل برای کافه تصفیه‌ هوا می‌باشد. انتخاب گل مناسب می‌تواند به صورت شگفت‌انگیزی به شما کمک‌کند تا هوای کافه خود را تمیز و پاک کنید. حتی برخی از این گل‌ها حس نشاط به پیرامون خود منتقل می‌کنند.

داشتن هوای پاک برای کافی شاپ‌ها بسیار ضروری است. صاحبان کافه‌هامی‌توانند با مشورت گرفتن از یک طراح دکوراسیون فضای سبز، محیطی مدرن و شیک را با انتخاب گل مناسب برای کافه ایجاد کنند. خاص بودن طراحی فضای سبز باغ رستوران مدرن می‌تواند یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای جذب مشتری باشد.

کافه با تزیین گل

نکات مهم در مورد انتخاب گل مناسب برای کافه

انتخاب گل مناسب برای کافه باید با دقت زیاد و توجه به نکات مختلف صورت بگیرد. شاید به ظاهر کار آسانی باشد اما اگر به برخی از نکات دقت نکنید شاید نتوانید نتیجه‌ی دلخواه را از آن بگیرید.

مهم‌ترین نکات در انتخاب گل برای کافه اینگونه است:

۱. باید به طراحی و رنگ غالب کافه توجه کنید. باید گل با رنگ خاصی را انتخاب کرده که با رنگ دکوراسیون هماهنگی لازم را داشته‌باشد در غیر این صورت استفاده از رنگ نامتناسب حتی می‌تواند زیبایی کافه را به خطر بیندازد.⭕

۲. قبل از خرید گل کافه به اندازه‌ کافه و میز‌ها دقت کنید. برخی از گل‌ها بزرگ هستند و نباید آن‌ها را برای فضا‌های کوچک استفاده‌کرد. اندازه‌ گل باید متناسب با اندازه‌ میز و فضای کافه باشد.

۳. گل مناسب برای کافه باید عمر طولانی و مقاومت بالایی داشته‌ باشد. شاید در کافی شاپ نتوان به خوبی از گل‌ها نگهداری کرد. به همین سبب باید گل‌هایی انتخاب شوند که مقاومت بالایی داشته‌ باشند.

۴. به هر میزان که تنوع رنگی گل‌ها کمتر باشد، می‌تواند آرامش بیشتری را برای فضا به ارمغان آورد. استفاده از گل‌های زیاد با رنگ‌های متنوع ممکن است کافه را شلوغ نشان‌ دهد. استفاده از گل های تک رنگ برای تزیین کافه می‌تواند فضایی ساده و در عین حال شیک را به وجود آورد.

۵. گل کافه باید با توجه به شرایط جوی و محیطی کافه انتخاب شود. میزان نور، رطوبت، آلودگی و … از شرایط محیطی کافه است که باید به آن‌ها توجه شود.

۶. گل‌هایی را برای کافه انتخاب کنید که رایحه‌  زیاد و تندی نداشته باشند. زیرا برخی از افراد با استشمام بوی تند دچار سردرد می‌شوند و به آن حساسیت دارند.

سقف تزیین شده کافه با گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *